Proč je trend půstu pleti sporný.
.
Intenzivně se o něm psalo a mluvilo už loni. Jako zajímavost ho zkoušeli blogerka a youtuberky, články o něm zveřejnili velké módní magazíny jako Vogue či Elle.
Před rokem byla vize sedmi dní bez použití jakéhokoliv kosmetického přípravku včetně líčidel, pleťových krémů, sér a prostředků na odličování „výzvou“.
Dnes, když se většina z nás nesetkává s jinými lidmi, než se svou rodinou, působí mnohem přístupnější. Co si pod pojmem půst pro pokožku představit a má smysl se o něj pokoušet?

rozporuplné reakce
Poprvé se o úplném vynechání dekorativní, čistící i vyživovací kosmetiky začalo hovořit zhruba před deseti lety, kdy ho popularizovány značka japonské kosmetiky Mirai Clinical.
Východiskem byl poměrně logicky znějící argument: Každodenní používání kosmetiky pleť vysouší, narušuje a tím zhoršuje její přirozené fungování.
Pokud však na jistý čas vyřadíte všechny kosmetické produkty a tvář si budete mýt jen vlažnou vodou, pleť opět uzdraví. Upraví se jí narušena ochranná bariéra, pokožka se sama začne zbavovat nečistot, přirozeně a věku přiměřeně regenerovat.
V praxi však tato teorie naráží na dva nepřehlédnutelné problémy.